Şartlar & Koşullar

ŞARTLAR & KOŞULLAR

·       Bu siteden alacağınız ürünler profesyonel iş insanları içindir. Amatör olarak iş yapmak için aldığınız ürünleri ve kullanımlarını profesyonellerden destek alarak kullanınız, aksi takdirde kendinize ve çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz.

      Siteden alınan ürünler, profesyonel kullanıcılar tarafından alındığı ve kullanılacağı için üretim hataları dışında iade kabul edilmemektedir. (menfi).

      Yanlış alındığı düşünülen sarf malzemeleri ve aksesuarlar; ancak site yetkilisinin onayı ve iade kargo bedeli ödenerek iade edilebilir.

      Sitemizden, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki kişiler alış veriş yapabilir. Türkiye dışına satış yapılmamaktdır.

·       Esel Optik Mak. İth. İhr. Paz. Ve Tic. A.Ş. firmasından alınan yedek parça ve sarf malzemeleri orijinal ambalajında gönderilir. 

·       Elektronik cihazlar, fatura tarihinden itibaren 2 yıl üretim hatalarına karşı garanti altındadır.

·       Şehir şebekesi 220 Volt AC ile çalışan elektronik cihazları kullanırken mutlaka Yüksek voltaj korumalı kesintisiz güç kaynağı kullanılması zorunluluktur.

·       Kesintisiz güç kaynağı kullanılmayan cihazlarda; şehir şebekesindeki voltaj dalgalanmalarından kaynaklanan arızalarda parçalar (ana kart, güç kaynağı vb.) makine yeni dahi olsa garanti kapsamına girmemektedir (menfi).

·       Siteden alınan ürünlerin kargo ücretleri alıcıya aittir.

·       Orijinal ambalajında gönderilen ürünlerin, ambalajı açıldıktan sonra iade alınması mümkün değildir.

·       Elektronik parçaların (ana kart, güç kaynağı vb.) Esel Optik teknik ekibi tarafından değiştirilir ise 6 ay parça garantisi vardır.

·       Esel Optik Mak. İth. İhr. Paz. Ve Tic. A.Ş. firmasından alınan yedek parçalar Esel Optik teknik servisi tarafından değiştirilmediği takdirde garanti verilmemektedir (menfi).

·       Esel Optik teknik servisi tarafından kurulan ve satış şartlarına göre garanti verilen makinelerin; Esel Optik teknik servis elemanları dışında kişiler tarafından tamir edilmeye çalışılması, yerinin değiştirilmesi halinde garanti süreci sona erer.

·       Cam kesme makineleri dışında kalan atölye makinelerinin tamir ve bakımı Esel Optik firmasının Sirkeci İstanbul’daki merkez atölyesinde yapılmaktadır. Makineler Esel Optik Merkez ofisine gönderilirken; Garanti kapsamındaki makinelerin kargo masrafları Esel Optik tarafından, garanti kapsamı dışındaki ürünlerin kargo masrafları ise ürün sahibi firma tarafından karşılanacaktır.